• تاریخ : ۲۲ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : آموزشی

همه‌ی ما حین استفاده از اینترنت با خطر بدافزارها مواجه هستیم و گاهی برای حفظ امنیت خود از برنامه‌های ضد بدافزار استفاده می‌کنیم؛ اما امنیت مرورگرها بسیار مهم است. به همین منظور گوگل برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ سرویس Safe Browsing را ارائه داد تا از بازدید کاربران مرورگرها از سایت‌های آلوده جلوگیری کند. گوگل این سرویس را با ایده اعلام خطرناک بودن سایت درخواست داده شده به کاربر، طراحی کرده و توسعه داده بود.

پس از سال‌ها تلاش در سال ۲۰۱۳، حدود یک میلیارد دستگاه از این قابلیت بهره می‌بردند. در سال ۲۰۱۶ این میزان به ۲ میلیارد رسید و حالا تنها پس از گذشت کمتر از یک سال گوگل نتیجه‌ای حیرت‌انگیز را اعلام کرده است! در حال حاضر این سرویس در بیش از ۳ میلیارد دستگاه در سراسر جهان پشتیبانی می‌شود.

شاید اصلی‌ترین دلیل افزایش استفاده از این سرویس در سال ۲۰۱۶ این بود که گوگل قابلیت Safe Browsing را به قابلیتی پیش‌فرض در مرورگر کروم برای اندروید تبدیل کرد.

گوگل در ادامه اعلام کرد که قابلیت Safe Browsing در حال حاضر از یادگیری ماشین برای تشخیص وب‌سایت‌های آلوده و خطرناک استفاده می‌کند و ما همواره در تلاشيم تا این روند را بهبود بخشيم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما