• تاریخ : ۲۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آموزشی

کسپرسکی در بررسی‌های شده تعداد مورد شگفت‌انگیز را که به ناامنی کودکان ختم انجام گرفته هست، منتشر انجام. به همراه پیام هستاد همراه به همراهشید.

به نقل پیام هستاد، به گرازش از سایبران، کسپرسکی در بررسی‌های شده تعداد مورد شگفت‌انگیز را که به ناامنی کودکان ختم انجام گرفته هست، منتشر انجام. به همراه پیام هستاد همراه به همراهشید.

ما می‌دانیم که کودکان همیشه در معرض خطر و قربه همراهنی انجام گرفتن هستند، به همراهید دانست که کودکان افزایش از بزرگ‌سالان موردحمله مستقیم تبلیغ‌کنندگان، به همراهزاریابه همراهن و مجرمان قرار می‌گیرند. تبهکاران به‌نیکوی می‌دانند که کودکان آسیب‌پذیر هستند و ازاین‌رو آن‌ها را مورد هدف خود قرار می‌دهند. این ناامنی می‌تواند علاوه بر مزاحمت برای کودکان و هستراق سمع آن‌ها به مکالمه به همراه کودکان هم منجر شود.

ضبط پیام‌های خصوصی والدین و کودکان توسط اسبه همراهب‌به همراهزی

 

اتصال والدین به عروسک‌ها شاید برای والدین راه نیکوی به همراهانجام گرفت زیرا که آن‌ها می‌توانند عروسک را کنترل کنند، اما مسلماً راه امنی محسوب نمی‌شود. هیچ‌گونه محافظتی از اعتبه همراهر مخاطبان در این مورد نمی‌شود. چراکه هرکسی می‌تواند بدون احراز هویت به سرور متصل شود، به داده‌ها نگاه بیندازد یا اینکه دیتابیس را کپی کند و آن‌ها را روی کامپیوتر دیگری ذخیره کند.

 

Victor Gevers محقق امنیتی در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ متوجه این موضوع انجام گرفت و سریعاً آن را به همراه فروشندگان این اسبه همراهب‌به همراهزی در میان گذاشت. پس‌ازآن Troy Hunt، یک کارشناس امنیتی مشهور از یک منبع ناشناس دریافت که فایلی وجود دارد که پیشینه زیاد از نیم میلیون کاربر CloudPets در آن ثبت‌انجام گرفته هست.
علاوه بر نام کودک، هر رکورد شامل اطلاعات جامعی مثل تاریخ تولد و اطلاعات بستگانی بود که کودک از طریق اسبه همراهب‌به همراهزی به همراه آن‌ها در تماس بود. به‌طورکلی سابقه زیاد از ۸۰۰ هزار کاربر به خطر افتاده بود. در این نفوذ اطلاعاتی، سرور ذخیره‌سازی کودکان قابل‌دسترسی برای هر فردی بود و این مسئله به همراهعث انجام گرفت تا تعدادی پیش مجلس سنای ایالات‌متحده، درخوهست از بین بردن داده‌های نشت انجام گرفته را کند.

جاسازی میکروفن در عروسک برای جاسوسی

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶، حامیان حفظ حریم خصوصی به کمیسیون فدرال ایالات‌متحده در برابر پیدایش اسبه همراهب‌به همراهزی که تولیدکننده عروسک‌های Cayla و ربه همراهت‌های i-Que بود شکایت انجامند. یکی از شاکیان مدعی انجام گرفته بود که در این اسبه همراهب‌به همراهزی‌ها میکروفنی وجود داشت که قابلیت تشخیص صدا را داشت و قادر بود به همراه کودکان صحبت کند. علت شکایت مدعایان از همان ابتدا تکمیلاً واضح بود: آن‌ها به جاسوسی اعتراض انجامه بودند و این موضوع آن‌ها را رنجانده بود.
برنامه‌ای که در عروسک Cayla موردهستفاده قرارگرفته بود به‌منظور نیاز تعامل برای دسترسی، به فایل‌های ذخیره‌انجام گرفته روی دستگاه به‌طور تکمیل نظارت داشت و برنامه i-Que’s درخوهست دسترسی به دوربین دستگاه را داشت. جالب هست که هیچ توضیحی برای اینکه چرا برنامه‌ها به چنین دسترسی‌هایی نیاز دارند، داده نانجام گرفته و علاوه بر این اجازه دسترسی به دوربین در وب‌سایت رسمی و یا در ویدئوی نسخه آزمایشی ذکر نانجام گرفته هست.
برنامه عروسک Cayla بچه‌ها را وادار به ارائه اطلاعات شخصی همانند نام پدر و مادر، محل اقامت، نام مدرسه و چیزهای افزایش می‌کند. هر دو برنامه ضبط مکالمات را به سرورهای شرکت ارتبه همراهطات Nuance، جایی که تمام این مکالمات آنالیز می‌شود، ارسال می‌شود. تمام این صوت‌ها روی سرورها ذخیره و برای اهدافی همچون بهبود سرویس عملیات، ذخیره انجام می‌شود.

مواردی که والدین به همراهید به آن‌ها توجه کنند

شواهد نشان می‌دهد که هر چیزی که به اینترنت متصل به همراهانجام گرفت می‌تواند به از دست رفتن اطلاعات کاربر و درنهایت به همراهج‌خواهی مجرمان ختم شود. زیادی از اپلیکیشن ها هستند که بدون اجازه کاربر راه‌اندازی می‌شوند، طبق یافته‌های لابراتوار کسپرسکی، ۹۶درصد از اپلیکیشن ها بدون اینکه کاربر آن را راه‌اندازی کند به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

والدین درصورتی‌که نمی‌توانند اقدامات اسبه همراهب‌به همراهزی را کنترل کنند. بهتر هست در مواقعی که از آن هستفاده نمی‌کنند میکروفن آن را خاموش کنند.

 

درصورتی‌که اسبه همراهب‌به همراهزی به میکروفن و بلندگو مجهز به همراهانجام گرفت، به همراهید افزایش احتیاط کنید. این احتیاط فقط در اسبه همراهب‌به همراهزی‌ها و ربه همراهت ها خلاصه نمی‌شود، اتصال آن‌ها به گوشی‌های هوشمند از مواردی هست که به همراهید به آن‌ها توجه انجام؛ همچنین اتصال به همراه بلوتوث ازآنجایی‌که هیچ نیازی به تصدیق ندارد، تکمیلاً نا امن هست. بهتر هست پس از خرید اسبه همراهب‌به همراهزی تمام مواردی که ازلحاظ امنیتی وجود دارد را چک کنید.

 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما