• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : آموزشی

کاربران مک باید بیشتر حواس خود را به اپلیکیشن‌هایی که نصب می‌کنند جمع کنند چرا که اپل به کاربران اپلیکیشن macOS 32 بیت هشدار داده که نسخه‌ی نرم‌افزار آن‌ها به زودی از رده خارج می‌شود. 
البته اپل هنوز نگفته که چه زمانی نرم‌افزار ۳۲ بیت از رده خارج می‌شود. اما وقتی که برای اولین بار آن را روی دستگاه مک خود اجرا می‌کنید با پیام زیر روبه‌رو می‌شوید: 

macos

این پیام فقط یک بار ظاهر می‌شود اما اپل امیدوار است که توسعه دهندگان خودشان بفهمند که باید نرم‌افزارهایشان را ۶۴ بیت بسازند. هنوز مشخص نیست که اپل قصد دارد پشتیبانی ۳۲ بیت را برای  macOS High Sierra و یا نسخه‌های سیستم عامل بعدی حذف کند یا خیر. در اپ استور مک شرکت اپل از توسعه دهندگان خواسته که از تاریخ ۱۱ دی پشتیبانی ۶۴ بیت را برای اپلیکیشن‌های خود لحاظ کنند در نتیجه این شرکت قصد دارد پشتیبانی برای ۳۲ بیت را در آینده‌ی نزدیک حذف کند. 
تکنولوژی‌هایی که با مک سازگار هستند، مثل شتاب گرافیکی متال تنها با اپلیکیشن‌های ۶۴ بیت کار می‌کنند. برای اطمینان یافتن از این که اپلیکیشنی که نصب کرده‌اید به اندازه‌ی سیستم عامل مک شما پیشرفته هستند همه‌ی نرم‌افزارهای مک در آینده باید ۶۴ بیت باشند. 
البته اپل تبدیل به تکنولوژی نرم‌افزار و سخت‌افزار ۶۴ بیت را از یک دهه گذشته آغاز کرده است. در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی در سال ۲۰۱۷ اپل به توسعه دهندگان گفت که macOS High Sierra آخرین نسخه از macOS است که اپلیکیشن‌های ۳۲ بیت را اجرا می‌کند. 
کاربرانی که می‌خواهند بفهمند کدام یک از اپلیکیشن‌هایشان ۶۴ بیت است می‌توانند دکمه‌ی System Report را فشار داده، در منو About This Mac را بیابند. سپس به Software رفته و Applications را انتخاب کنند و در آخر بخش ۶۴ بیت را ببینند. Yes, به این معنی است که اپلیکیشن ۶۴ بیت و No به این معنی است که ۳۲ بیت است. 
شرکت اپل ده سال است که در حال تلاش برای تبدیل به تکنولوژی ۶۴ بیت است و کاملاً منطقی است که از شرکت‌ها بخواهد اپلیکیشن‌های خود را با این تکنولوژی بسازند. 
هنوز معلوم نیست که اپل به کلی پشتیبانی برای کد ۳۲ بیت را حذف می‌کند یا آن را شبیه سازی می‌کند. اما این شرکت گفته که High Sierra آخرین نسخه از macOS است که کد ۳۲ بیت را بدون نیاز به سازگاری اجرا می‌کند که نشان می‌دهد ممکن است در آینده از شبیه سازی استفاده شود. 

 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با پیام استاد تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما